biuro@oilkrakow.org.pl

tel. (12) 619 17 20

Kształcenie

Kurs

“Interwencja kryzysowa i farmakoterapia dla osób dotkniętych wojną”

Szanowni Państwo, 

w imieniu organizatora zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu online dla lekarzy “Interwencja kryzysowa i farmakoterapia dla osób dotkniętych wojną”, które odbędzie się 11 marca 2022 roku (piątek) w godz. 18:00 – 20:20. 

Ważnym elementem działalności PsychoMedic.pl – poza udzielaniem świadczeń medycznych – jest także szkolenie przyszłych i obecnych Specjalistów. Chcemy nieodpłatnie dzielić się wiedzą i doświadczeniem z innymi lekarzami. Nasze bezpłatne szkolenie jest dedykowane wszystkim lekarzom – psychiatrom, lekarzom POZ oraz innych specjalności – którzy chcą lepiej zrozumieć, co z punktu widzenia psychopatologii dzieje się z osobą dotkniętymi sytuacją w Ukrainie, jak postępować z tymi Pacjentami i jak oceniać skuteczność wdrożonych oddziaływań. Swoją fachową wiedzą podzielą się z Państwem wybitna specjalistka psychiatrii oraz psychoterapeutka doświadczona m.in. w pracy z osobami doświadczającymi stresu bojowego.

Podczas webinarium skupimy się przede wszystkim na takich zagadnieniach, jak:

  • Jak postępować z Pacjentem_ką bezpośrednio po doświadczeniu traumatycznym – podstawy interwencji kryzysowej dla osób dotkniętych kryzysem wojny;
  • Konkretne interwencje psychologiczne i schematy postępowania w pierwszym kontakcie z osobą dotkniętą kryzysem wojny;
  • Ostra reakcja na stres a PTSD – co może zrobić psychiatra, aby u jego Pacjenta z ASR nie rozwinął się zespół stresu pourazowego?
  • Interwencja farmakologiczna u Pacjenta dotkniętego kryzysem wojny – jakie leki (substancje czynne) są zalecane, a jakich lepiej unikać;
  • Leczenie doraźne vs długoterminowe u osób z doświadczeniem traumy;
  • Do jakiej formy pomocy psychologicznej/psychoterapeutycznej skierować Pacjenta dotkniętego traumą wojenną?
  • Regulacja emocji i snu/rytmu okołodobowego: jak prowadzić psychoedukację dla Pacjentów i jakie formy samodzielnej pracy można im zalecić przed kontaktem z psychologiem?

Istotną częścią spotkania będzie sesja Q&A, w trakcie której wszyscy Uczestnicy będą mogli uzyskać odpowiedzi na swoje indywidualne pytania i wątpliwości.

Uczestnicy uzyskają dostęp do nagrania spotkania na okres 90 dni oraz certyfikaty uczestnictwa.

Więcej informacji o formie szkolenia, prowadzących oraz link do zapisu znajdą Państwo na stronie: https://psychomedic.clickmeeting.com/interwencja-kryzysowa-i-farmakoterapia-dla-osob-dotknietych-wojna/register