biuro@oilkrakow.org.pl

tel. (12) 619 17 20

Kształcenie

Kurs

MIRCIM 2022 – najwybitniejsi interniści znów odwiedzą Kraków

Po pandemii do Krakowa powraca renomowany kurs McMaster International Review Course in Internal Medicine (MIRCIM). Dla naszych czytelników mamy specjalny kod zniżkowy -40% na zakup uczestnictwa. Program dostępny na stronie mircim.eu.

McMaster International Review Course in Internal Medicine (MIRCIM) jest międzynarodowym kursem doskonalącym z chorób wewnętrznych, podczas którego uznani w świecie eksperci z poszczególnych dziedzin interny przedstawia w praktycznej formie aktualne zasady postępowania klinicznego w różnych chorobach, odpowiadają na pytania oraz prowadzą warsztaty. Siódma edycja kursu odbędzie się  dniach 29 września – 1 października 2022 r. w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Kurs odbywa się w języku angielskim. W tym roku wykłady będą tłumaczone symultanicznie na język polski.

Chcesz wziąć udział w MIRCIM 2022? Skorzystaj z kodu rabatowego dla członków OIL Kraków: OILKRK umożliwiającego rejestrację na kurs stacjonarny w cenie 480 zł. Kod jest aktywny do 1 września.

Ze względu na wysoki poziom merytoryczny i organizacyjny na MIRCIM przyjeżdżają lekarze z różnych zakątków świata (w poprzednich edycjach MIRCIM uczestniczyli lekarze z blisko 60 krajów).

Konferencja “Clinical Cases: Learning Through Practice”

W ramach MIRCIM, 29 września odbędzie się konferencja „Clinical Cases in Internal Medicine: Learning Through Practice” w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, która jest etapem finałowym międzynarodowego konkursu na najlepszy opis przypadku klinicznego z dziedziny chorób wewnętrznych – Best Case Report Contest (www.mircim.eu/bcrc). Naukowe towarzystwa medycyny wewnętrznej z różnych krajów świata zgłaszają do konkursu maksymalnie po 10 opisów przypadków ilustrujących trudności diagnostyczne i/lub terapeutyczne w chorobach wewnętrznych. Jury konkursu wybiera 20 najlepszych prac do etapu finałowego – konferencji, podczas której autorzy tych prac prezentują je ustnie, a wybitni zaproszeni eksperci o światowej renomie je komentują. Wstęp na tę konferencję jest wolny, po uprzedniej rejestracji (https://www.mp.pl/zamowienia/produkt/definicja?id=21879).

Program MIRCIM 2022

Program MIRCIM obejmuje 8 sesji wykładowych z odpowiedziami na pytania uczestników, konferencję “Clinical Cases: Learning Through Practice” oraz warsztaty. W tym roku jedna z sesji – pulmonologiczna jest poświęcona pamięci prof. Andrzeja Szczeklika, w 10. rocznicę śmierci. Warto też zwrócić uwagę na dodatkową sesję pod auspicjami European Federation of Internal Medicine i International Society of Internal Medicine poświęconą zagadnieniu „Jak pogodzić medycynę z ekonomią”. Szczegółowy program MIRCIM 2022 jest dostępny na stronie www.mircim.eu/program. Wstęp na tę część programową również jest wolny, po uprzedniej rejestracji (https://www.mp.pl/zamowienia/produkt/definicja?id=21882).

 

Organizatorami MIRCIM są: McMaster University (Kanada), Polski Instytut Evidence Based Medicine, European Federation of Internal Medicine, International Society of Internal Medicine, Uniwersytet Jagielloński oraz Medycyna Praktyczna, a partnerami – naukowe towarzystwa medycyny wewnętrznej z 40 krajów.

W MIRCIM można wziąć udział zarówno stacjonarnie, jak i online, a także zakupić dostęp do materiałów pokonferencyjnych. Wszystkie wykłady z poprzednich edycji MIRCIM są dostępne na stronie www.mircim.eu w zakładce Past Editions.