biuro@oilkrakow.org.pl

tel. (12) 619 17 20

W dniach 19-21 września w Krakowie odbyła się IV Międzynarodowa Konferencja Medical Review Auschwitz : Medicine Behind the Barbed Wire

W dniach 19-21 września w Krakowie odbyła się IV Międzynarodowa Konferencja Medical Review Auschwitz : Medicine Behind the Barbed Wire.

Konferencję rozpoczął pokaz filmu dokumentalnego ukazującego genezę projektu I jego związki z oryginalnym polskim czasopismem „Przegląd Lekarski – Oświęcim”, ukazującym się w Krakowie w latach 1961 – 1991.   Konferencje corocznie organizuje Instytut Evidence Based Medicine wspólnie z Medycyną Praktyczną I Krakowskim Towarzystwem Lekarskim. Pomysłodawcą projektu był zmarły w lutym br. Profesor Z.J. Ryn, którego wkład został upamiętniony ustanowioną Jego Imieniem Nagrodą. Jak podkreślił przewodniczący Komitetu Organizacyjnego doktor Piotr Gajewski “konferencja niesie ważne przesłanie dla społeczności medycznej, pokazując do czego może doprowadzić sprzeniewierzanie się zasadom etyki lekarskiej” i jak dodał; każdy przyszły lekarz powinien znaleźć czas, aby choćby raz uczestniczyć w takim wydarzeniu.  W konferencji wzięła udział wiceprezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie doktor Marzena Ksel-Teleśnicka.

 

 

https://www.mp.pl/auschwitz/conference/