Kształcenie

Kurs

ZAPROSZENIE do udziału w BEZPŁATNYM szkoleniu NIW dla Lekarzy

Szanowni Państwo, 

Z przyjemnością zapraszamy do udziału w projekcie pt. „Szkolenie w zakresie zintegrowanej specjalistycznej opieki pulmonologicznej i paliatywnej u pacjentów z Przewlekłą Obturacyjną Chorobą Płuc (POChP) i chorobami nerwowo-mięśniowymi (ChNM) objętych domową długotrwałą wentylacją mechaniczną ”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.    

Rekrutujemy lekarzy z dziedziny pulmonologii, anestezjologii, neurologii, pediatrii, medycyny paliatywnej, a także dla lekarzy rezydentów na terenie całej Polski.

    Celem tego szkolenia jest przyczynienie się do zdobycia specjalistycznej wiedzy i umiejętności z zakresu stosowania wentylacji mechanicznej w warunkach domowych,  w oddziałach paliatywnych oraz u przewlekle chorych pacjentów z  hiperkapniczną niewydolnością oddechową. Co więcej, szkolenie będzie skupiało się także na właściwym leczeniu objawowym i komunikacji w ostatnim okresie życia (pacjenta). Zgodnie z ramowym programem projektu będziemy realizować  szkolenie w czasie czterech dni.  Pierwszy dzień przeznaczony będzie na własną edukację przy pomocy systemu  e-learningowego, drugi dzień będzie spotkaniem z doświadczonymi specjalistami prowadzonym w formie wykładów i dyskusji. Dwa kolejne dni szkoleniowe będą poświęcone na trening z użyciem respiratorów i innych urządzeń, takich jak koflatory, maski etc. przy pomocy specjalistycznego fantomu płuc i twarzy.

    Wierzymy, że te interdyscyplinarne spotkania będą doskonałą okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy specjalistami  i przyczynią  się do zwrócenia uwagi na zastosowanie właściwych metod postępowania leczniczego u pacjentów przewlekle chorych z niewydolnością  oddechową w zaawansowanym okresie choroby.

Szkolenie jest bezpłatne i premiowanym 42 punktami edukacyjnymi.

Więcej szczegółów pod nr tel 668-044-631 oraz pod adresem: www.edumedic.pl