Termin: 12.12.2024 r. godz. 16.00 – 19.00
Miejsce: Okręgowa Izba Lekarska w Krakowie, ul. Krupnicza 11 A
Prowadząca: Prof. dr hab. Alicja Gałązka
Punkty edukacyjne: 3
O medycynie stylu życia mówi się w ostatnim czasie coraz częściej. Jest to subdyscyplina medycyny konwencjonalnej, która wykorzystuje terapeutyczne możliwości codziennych nawyków, jako profilaktykę i metodę leczenia chorób cywilizacyjnych, takich jak np. cukrzyca typu 2, otyłość, choroby sercowo-naczyniowe.
Medycyna stylu życia w oparciu o dowody naukowe wykorzystuje kompleksowe zmiany codziennych zachowań w celu zapobiegania chorobom, odwracania ich skutków oraz wspierania procesu leczenia.
Program szkolenia:
– psychologiczne mechanizmy wprowadzania zmian behawioralnych w kontekście diety
– psychologiczne mechanizmy wprowadzania zmian behawioralnych w kontekście regularnych ćwiczeń
– psychologiczne mechanizmy wprowadzania zmian behawioralnych w kontekście zmiany nawyków życiowych w celu przeciwdziałania chorobom cywilizacyjnym oraz poprawie jakości życia
Celem szkolenia jest wprowadzenie zmian w z zachowaniu koncentrujących się głównie
w sześciu obszarach, do których należą: palenie tytoniu (i inne używki), odżywianie, aktywność fizyczna, radzenie sobie ze stresem, sen i wsparcie społeczne.
Szkolenie warsztatowe prowadzone będzie w formie mini wykładu, prezentacji multimedialnych, prezentacji filmów edukacyjnych, dyskusji, warsztatów, pracy
na przypadkach, ćwiczeń, symulacji, analizy oraz wymiany doświadczeń, odgrywania ról (aktor-wykładowca-uczestnik), co da uczestnikom możliwość wypróbowania różnych sposobów komunikacji. W każdym module szkoleniowym uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań. Jednym z ważnych elementów szkolenia będzie wykorzystanie metody „odgrywania ról” – czyli jak uczyć się przez działanie.
Zapisy: