Szpitale węzłowe zaszczepią personel medyczny i niemedyczny – zgłoszenia do 15 stycznia!

Szanowni Państwo,

w nawiązaniu do informacji o pierwszeństwie szczepień przeciw COVID-19 dla personelu medycznego (więcej tutaj: https://nil.org.pl/aktualnosci/5214-personel-medyczny-bedzie-szczepiony-w-pierwszej-kolejnosci) Ministerstwo Zdrowia przedstawiło wykaz szpitali, w których szczepienia te zostaną przeprowadzone.

Są to tzw. szpitale węzłowe, które zaszczepią nie tylko swój personel, ale także personel innych jednostek (również niepublicznych), m.in. szpitali, przychodni i aptek. Szpitale, które zadeklarowały zaszczepienie tylko swojego personelu, nie są ujęte w wykazie.

Zgodnie z zapowiedziami, szczepienie medyków i pracowników administracyjno-technicznych placówek medycznych oraz aptek rozpocznie się przed akcją szczepienia populacyjnego.

Osoby te powinny zgłosić się do szpitali węzłowych do 15 stycznia 2021 w celu rejestracji.

Komunikat MZ z wykazem szpitali węzłowych: https://www.gov.pl/web/zdrowie/znamy-szpitale-w-ktorych-bedzie-szczepiony-personel-placowek-medycznych

W związku z tym, że termin przypada w najbliższą niedzielę rekomendujemy o niezwłoczne zgłaszanie się w odpowiednim szpitalu węzłowym.

Szczegółowe informacje na temat ścieżki postępowania dla pracowników personelu medycznego i niemedycznego, którzy chcą zaszczepić się przeciw COVID-19 można znaleźć tutaj: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-dotyczacy-szczepien-personelu-medycznego-i-niemedycznego-przeciw-covid19-w-szpitalach-wezlowych.

Z wyrazami szacunku,

Dział Mediów i Komunikacji NIL