Bezpieczny medyk to bezpieczny, właściwie zaopiekowany pacjent. W związku z powyższym, Okręgowa Izba Lekarska w Krakowie podjęła się przygotowania protokołu, przedstawiającego system, którego stworzenie wpłynie na bezpieczeństwo medyków w trakcie wykonywania pracy.
W dniu 4.09.br. w siedzibie OIL w Krakowie odbyło się spotkanie dot. Protokołu Systemu Bezpieczny Medyk. W spotkaniu wzięli udział Przedstawiciele Samorządów Medycznych z Małopolski.
Anna Włodarczyk i Przemysław Szybka z Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie;
Paweł Łukasiewicz i Stanisław Świąder z Krajowej Izby Ratowników Medycznych;
Barbara Słupska, Anna Polonek i Tadeusz Wadas z Małopolskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych;
Jakub Lickiewicz z Collegium Medicum UJ;
Marzena Ksel-Teleśnicka i Robert Stępień z Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie.
Podczas spotkania dyskutowano nad projektem Protokołu Systemu Bezpieczny Medyk. System służący do zapobiegania i reagowania na zachowania agresywne powinien się składać z wielokierunkowych działań i bez wątpienia będzie wymagał harmonijnej współpracy wielu instytucji Państwa i organizacji zaangażowanych w udzielanie świadczeń zdrowotnych.