O izbie

19 czerwca 2021r. Wycieczka KLS.

W planie Kalwaria Zebrzydowska i Wadowice.

W Kalwarii zwiedzamy Kościół i Klasztor Bernardynów. W dniu naszej wycieczki temperatura przekraczała 33 stopnie. W takim upale zwiedzanie ciemnych, chłodnych pomieszczeń Klasztoru jest dużą ulgą. Podziwiamy bogactwo zbiorów, eksponatów. Toż to nasza historia. Dużo się zmieniło w kompleksie Kościelno-Klasztornym i całym otoczeniu, wszędzie widać perfekcyjną dbałość i wygodę dla pielgrzymów. Makieta przedstawiająca Polską Jerozolimę, umieszczona w obszernym nowym pomieszczeniu.

W Wadowicach zwiedzamy Muzeum i Dom Rodzinny Jana Pawła II z ogromnym wzruszeniem, przejęciem, jest pięknie. Zwiedzamy także Bazylikę Marii Panny, a na koniec podziwiamy Kościół p.w. Św. Piotra zbudowany przy dużym udziale kardynała F. Macharskiego i Kościół poświęcony Janowi Pawłowi II – Papieżowi. W pobliżu, na wzgórzu naprzeciw Kościoła znajduje się Golgota.

Wycieczka jak zwykle interesująca. Jednak będzie zapamiętana jako niezwykle uciążliwa. Bowiem różne zakazy i nakazy nie pozwalały autokarowi podjeżdżać pod miejsca zwiedzane przez nas. W dużym upale pokonywaliśmy długie drogi żeby dojść do celu.

Przewodnicząca Klubu Lekarza Seniora

dr n. med. Józefa Marjańska-Radziszewska.