biuro@oilkrakow.org.pl

tel. (12) 619 17 20

Kurs CMKP języka polskiego dla medyków z Ukrainy

Koleżanki i Koledzy,

Wczoraj Minister Zdrowia ogłosił, że na jego prośbę Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego uruchomiło zapisy na bezpłatne intensywne kursy medycznego języka polskiego m.in. dla lekarzy i lekarzy dentystów z Ukrainy.

Курс з основ медичної польської мови для медиків з України

Kurs będzie obejmował łącznie 45 godzin lekcyjnych i będzie zakończony testem postępu. Po zakończeniu kursu każdy z uczestników otrzyma certyfikat.

Pragnę tylko przypomnieć, że od momentu wprowadzenia „uproszczonej” ścieżki dostępu dla osób spoza UE do zawodu lekarza i lekarza dentysty w Polsce, mówiliśmy o tym, że należy wprowadzić nie tylko kursy językowe, ale również zapoznające z naszym systemem ochrony zdrowia pod względem organizacyjnym i prawnym.

Można powiedzieć, że lepiej późno niż wcale…

Ponadto chciałbym Państwu przypomnieć, że w zeszłym tygodniu Ośrodek Doskonalenia Zawodowego NIL uruchomił organizację intensywnych kursy języka ukraińskiego dla polskich lekarzy i lekarzy dentystów oraz języka polskiego dla lekarzy-uchodźców w dwóch grupach: podstawy języka polskiego oraz kursy języka medycznego do nostryfikacji dyplomu. Więcej informacji znajdziecie państwo pod linkiem: https://nil.org.pl/dzialalnosc/pomoc-dla-ukrainy/5960-odz-nil-organizuje-kursy-z-jezykowe-dla-lekarzy-i-lekarzy-dentystow

Z koleżeńskimi pozdrowieniami,

Andrzej Matyja

Prezes NRL