Za nami drugie z cyklu szkoleń z zakresu prawa medycznego, które było poświęcone zagadnieniom związanym z postępowaniem z trudnym pacjentem . W sobotę w dniu 25 marca w siedzibie Izby odbył się kurs pod nazwą „Postępowanie z trudnym pacjentem i jego rodziną (Komunikacja/Stosowanie przymusu bezpośredniego)”
Wzięła w nim udział optymalna liczba uczestników, co umożliwiło sprawne przeprowadzenie zajęć warsztatowych w małych grupach ćwiczeniowych.
Pierwsze wystąpienie należało do Gawła Podwysockiego – doświadczonego coacha oraz trenera i było poświęcone postępowaniu z trudnym pacjentem.
W dalszej kolejności miało miejsce znakomite wystąpienie pani profesor UJ Anety Załazińskiej poświęcone problematyce komunikacji z trudnym pacjentem oraz z jego rodziną. Pani Profesor w żywym wystąpieniu wskazała na główne bariery komunikacyjne oraz sposoby ich przekraczania w relacjach z trudnymi pacjentami.
Na sali konferencyjnej zawisła następnie toga prokuratorska, a to w związku z wystąpieniem prokuratora dr Piotra Kosmatego, które było poświęcone stosowaniu środków przymusu bezpośredniego w praktyce lekarskiej w odniesieniu do pacjentów stanowiących zagrożenie dla innych osób.
W drugiej części szkolenia odbył się prowadzony przez Gawła Podwysockiego warsztat w czasie którego zapoznano uczestników z użytecznymi narzędziami ochrony w sytuacjach powstałych w czasie leczenia tzw. „trudnych pacjentów”. Szkolenie zakończyło się zwięzłym podsumowaniem przez każdego z jego uczestników.
Szkolenie zostało bardzo dobrze przyjęte i po raz kolejny uzyskało najwyższe noty w anonimowej ankiecie ewaluacyjnej. Każdy z uczestników szkolenia- warsztatu otrzymał dyplom jego ukończenia oraz 7 punktów szkoleniowych.
Zachęcamy do udziału w kolejnych kursach. Są to szkolenia o charakterze seminaryjno-warsztatowym z zakresu problematyki prawnej przeznaczonych dla lekarzy – członków Izby Lekarskiej w Krakowie. Szkolenia są bezpłatne i realizowane w ramach obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów.
Zajęcia obejmują tematykę prawa medycznego i praktycznych aspektów związanych z jego stosowaniem.
Szkolenia organizowane są we współpracy z Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego Collegium Medicum UJ.
Tematyka i terminy szkoleń dostępne są na stronie www.oilkrakow.pl