biuro@oilkrakow.org.pl

tel. (12) 619 17 20

Apel Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Krakowie z dnia 24 lutego 2021 roku

Apel
Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Krakowie
z dnia 24 lutego 2021 roku

do Premiera Mateusza Morawieckiego

 

Szanowny Panie Premierze!

Apelujemy do Pana o osobistą interwencję i położenie kresu bałaganowi w organizacji szczepień przeciwko covidowi.

Zdajemy sobie sprawę z trudności z dostawami odpowiedniej ilości szczepionek, ale naszym zdaniem nie usprawiedliwia to ciągłych zmian w organizacji szczepień, w żonglowaniu grupami pacjentów.

Nie jesteśmy w stanie pogodzić się z ciągłymi zmianami terminów dostaw, z brakami szczepionek na drugą dawkę (które powinny być zabezpieczone), z ograniczeniami dostaw szczepionek bez uprzedzenia, z koniecznością odwoływania umówionych terminów szczepień, ponieważ ktoś nie dopełnił swoich obowiązków. Nie jesteśmy w stanie pogodzić się z szumem wokół szczepionki ASTRA-ZENECA, który spowodował to, że pacjenci nie chcą szczepić się tą szczepionką. Nie możemy wreszcie pogodzić się z odwołaniem szczepień pacjentów grupy „0” i zawieszeniem ich do 7 marca, ani z nieprawdziwymi informacjami jakoby zaszczepionych zostało 98 procent personelu medycznego, kiedy według naszej orientacji liczba ta nie przekracza 70 procent.

Mamy prawo oczekiwać, że szczepienia i dostawy szczepionek zostaną potraktowane poważnie przez osoby odpowiedzialne za ich dystrybucję i nie będziemy słuchać skierowanych do nas uwag i zarzutów za sytuację, za którą nie ponosimy żadnej odpowiedzialności.

Jedynie osobiste decyzje Pana Premiera są w stanie powstrzymać narastający bałagan powstały wokół szczepień i o te decyzje apelujemy.

 

Sekretarz                                                                             Prezes

Okręgowej Rady Lekarskiej                                              Okręgowej Rady Lekarskiej

w Krakowie                                                                   w Krakowie

Lek. Mariusz Janikowski                                                        Lek. dent. Robert Stępień